Nápověda

Jak Monjour funguje v mobilních zařízeních

V rámci světa Monjour spolu lidé mohou navazovat kontakty na základě filtrů (hledám“ ženu/muže, vztah/flirt, rozmezí věku, stav, vzdělání) a na základě takto nastavených filtrů se každému uživateli nabízí seznam odpovídajících protějšků seřazených podle vzdálenosti. Můžete tedy komunikovat s lidmi, kteří se vyskytují ve Vašem bezprostředním okolí a díky tomu pro Vás nemusí být problém domluvit s protějškem například schůzku. Lidé mohou chatovat pouze na základě oboustranného zájmu, kdy se každý uživatel nejprve rozhodne, zda komunikaci s jiným uživatelem povolí.

Aplikace Monjour je v této chvíli dostupná pro mobilní telefony vybavená operačním systémem Android od verze 4.1 výše a iOS od verze 8.0 a výše.

Základem mobilní aplikace jsou dvě ovládací obrazovky:

 1. Lidé v okolí
  Na této obrazovce najdete uživatele, kteří vyhovují Vašim požadavkům a zároveň informace ve Vašem profilu vyhovují jejich požadavkům. Pokud si ve filtrování nastavíte zájem o vztah i flirt, můžete se pro každou z těchto variant přepínat mezi dvěma variantami obrazovky.
 2. Chat
  Na této obrazovce najdete seznam uživatelů, se kterými jste již navázali kontakt. Uživatele můžete řadit podle data poslední komunikace (nejnovější nahoře) nebo je můžete seřadit podle vzdálenosti.
Kde najdu obrazovku „Lidé v okolí“
Kde najdu obrazovku „Chat“

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky. V případě, že zde nenaleznete odpověď na svůj dotaz, napište nám na kontaktní email . Rádi Vám pomůžeme.Jak se zaregistrovat?

Při prvním spuštění aplikace se zobrazí přihlašovací obrazovka. Pokud ještě nedisponujete existujícím účtem v Monjour, klikněte na této obrazovce na odkaz „Registrace“. Do formuláře pro registraci vyplňte svůj e-mail a heslo, které ještě jednou zopakujte a klikněte na tlačítko „Potvrzení registrace“. Tímto jste získali účet v Monjour a můžete se přihlásit.

Přihlašovací obrazovka
Obrazovka registrace
Nahoru
Jak obnovím zapomenuté heslo do Monjour?

V přihlašovací obrazovce aplikace klikněte na odkaz „Zapomněl jsi heslo“. Budete přesměrováni do webové aplikace, kde o zaslání hesla můžete zažádat.

Obnova zapomenutého hesla
Nahoru
Jaké informace o sobě mohu sdělovat a proč je to důležité?

Po prvním přihlášení do Monjour budete vyzváni k vyplnění Vašeho profilu. K nastavení se dostanete prostřednictvím ikony pro zobrazení a editaci profilu v dolním pásu ovládacích karet.

Editace profilu

Musíte povinně vyplnit/vybrat následující údaje:

 • Uživatelské jméno – jméno nebo přezdívka
 • Pohlaví
 • Rok narození
 • Profilový obrázek – doporučujeme vložit vlastní fotografii. Nicneříkající obrázek nevzbudí zájem u ostatních uživatelů.

Následně, ještě upřesníte informace o Vašem stavu, vzdělání a můžete v popisku uvést krátkou charakteristiku vaší osoby nebo motto, kterým se v životě řídíte. Profil můžete také osvěžit dalšími fotografiemi z Vašeho života. Veškeré informace můžete samozřejmě měnit a doplňovat i v pozdější době.

Vyplnění profilu

Mějte na paměti, že čím víc toho o sobě sdělíte, tím bude také větší šance, že budete pro uživatele ve světě Monjour zajímavější. Také je důležitá pravdivost uváděných informací, protože na základě vyplněných údajů Vás budou vyhledávat další uživatelé.

Nahoru
Jak zařídím, aby se mi pro chatování nabízeli pouze lidé, o které mám zájem?

Aplikace Monjour obsahuje možnost filtrování, kde si sami nastavíte, jaké parametry musí splňovat objekty Vašeho zájmu. K nastavení filtrů jste vyzváni ihned po vyplnění Vašeho profilu a kdykoliv v budoucnosti se k nastavení můžete vrátit. Způsob přístupu k nastavení filtrů se liší v závislosti na operačním systému Vašeho mobilního telefonu.

Přístup k filtrům Android
Přístup k filtrům iOS
 1. Nejprve zvolíte, zda chcete chatovat za účelem flirtu nebo navázání vztahu (nebo zvolíte obě možnosti)
  Povolení filtrů
 2. Nastavíte parametry (jak pro Flirt i Vztah), které si přejete použít pro vyhledávání:
  • Pohlaví
  • Maximální prohledávaná vzdálenost
  • Stav
  • Vzdělání
 3. Uložíte nastavení

Na základě uložených filtrů se začnou zobrazovat odpovídající lidé z Vašeho okolí. Nastavení filtrů můžete kdykoliv změnit.

Nahoru
Nevidím žádné uživatele ve svém okolí, co mám dělat?

Tento problém je pravděpodobně způsoben vypnutím služeb pro zjišťování polohy. Přejděte do nastavení svého telefonu a tyto služby zapněte.

Nahoru
Jak vyberu lidi, se kterými si chci chatovat?

Na obrazovce „Lidé v okolí“ se zobrazují uživatelé na základě nastavených filtrů. Detailnější profil každého uživatele si můžete zobrazit kliknutím na jeho profilovou fotografii. Pro zahálení chatu s některou osobou musíte nejdříve poslat vzkaz, že se Vám tato osoba líbí (like) případně můžete rovnou vyřadit osobu, která se Vám nelíbí (dislike).

Líbí/nelíbí se mi osoba v seznamu lidí v okolí

Vyjádření toho, jestli se Vám prohlížená osoba líbí/nelíbí můžete také vyjádřit přímo z jejího detailu.

Profil s možností líbí/nelíbí

Druhá strana okamžitě obdrží Vaši žádost, a jakmile potvrdí spojení (označí, že se jí líbí Váš profil), můžete zahájit konverzaci. Informaci o tom, že proběhlo vzájemné propojení, obdržíte okamžitě prostřednictvím notifikace ve Vašem telefonu. Každého uživatele takto schválíte jen jednou.

Nahoru
Jak zjistím, že si chce někdo chatovat se mnou? Kde najdu nevyřízené žádosti o přátelství?

Aplikace Monjour Vás okamžitě informuje notifikací o tom, že se Váš profil někomu líbí a že si s Vámi chce psát. Pokud se i Vám líbí profil této osoby, stačí dát vědět, že i Vám se jeho profil líbí a můžete zahájit konverzaci.

Seznam uživatelů, kterým se Váš profil na Monjour líbí, najdete také v nabídce menu pod položkou „Já se líbím“. Video návod najdete zde.

Já se líbím

Zde můžete dát najevo, zda se Vám tato osoba líbí (like = budete si s ní moci psát) případně můžete rovnou vyřadit osobu, která se Vám nelíbí (dislike = takto označený uživatel Vás již nebude moci kontaktovat)

Líbí/Nelíbí v seznamu uživatelů

Vyjádření toho, jestli se Vám prohlížená osoba líbí/nelíbí můžete také vyjádřit přímo z jejího profilu poté, co si prohlédnete veškeré dostupné informace (na profil se dostanete tapnutím na obrázek uživatele v seznamu).

Profil s možností líbí/nelíbí
Nahoru
Jak zařídím, aby mne již dále nekontaktoval uživatel, kterému jsem dříve povolil komunikaci?

V případě, že je pro Vás konverzace s některým uživatelem obtěžující, můžete jej v okně se seznamem chatů odstranit. Takto označený uživatel Vás již nikdy nebude moci kontaktovat a ani vy jej neuvidíte v seznamu lidí v okolí.

Odstranění propojeného uživatele
Nahoru
Omylem jsem označil, že se mi profil některého uživatele líbí/nelíbí, můžu vrátit tento krok zpět?

Ano, změnu můžete vrátit zpět prostřednictvím tlačítka „o krok zpět“. Toto lze však udělat pouze bezprostředně po této změně. Zároveň platí, že prostřednictvím tlačítka „o krok zpět“ lze udělat zpětně pouze jeden krok.

O krok zpět
Nahoru
Kde najdu seznam mých nevyřízených žádostí o propojení?

Veškeré nevyřízené žádosti najdete v menu pod odkazem „Líbí se mi“.

Líbí se mi
Nahoru
© 2015 MonJour Group, SE